poniedziałek, 11 lutego 2013

Nike - Zoom Structure+ 15 - bieganie

Nie mogłem  dłużej wytrzymać. Cały czas trzyma mróz w wielkopolsce , trasy biegowe zamarznięte  więc zdecydowałem się w końcu założyć Nike .
W sobotę przebiegłem lajtowo 10 km po lesie  wziąłem psa na doczepkę , obiecałem mu , już dłużej nie mogłem się wykręcać .
Nasza trasa przebiegała praktycznie po drogach utwardzonych , nogi się się wykręcały bez przerwy , musiałem na kundla uważać , bez przerwy mi drogę zabiegał . Osioł . Nie pies.
I co ?
Nie są takie szerokie w palcach , stabilizacja trzyma ,jak najbardziej , no i tak jak by miały obcas , jakoś tak wysoko w nich . Czułem lekką sprężystość .
Ale to wszystko w lesie .Buty kupiłem z myslą o szlajaniu się po twardym , wiec poszedłem za ciosem i w niedzielę poleciałem po płaskim .
Psa już zostawiłem w domu , prawię się rozryczałem jak mi podeptał buty , tymi swoimi wielkimi , czarnymi łapami .

W niedzielę wybiegłem na spokojnie , na asfalt . Nie planowałem jakiegoś wielkiego przebiegu .
Na początku dość sztywno , odczucie obcasa w bucie pogłębiło się jeszcze bardziej , potwierdziło się to że but jest węższy niż jego poprzednicy . (czytaj - NB). Po pierwszym kilometrze zacząłem odczuwać dyskomfort w lewej nodze.
Dokuczał mi ból kostki , w trakcie powiększania kilometrażu przeniosło się to przez kolano , aż do biodra .
Było to nieznośne . Im dalej tym było gorzej . Bolało mnie do 10 km , poźniej wbiegłem na ocinek drogi w lesie , i musiałem się jakoś zawiesić , (biegłem z empetrójką , miałem jakieś swoje przemyślenia po drodze) bo jak się odwiesiłem i wróciłem do rzeczywistości po kolejnych trzech czy czterech kilometrach ból minął.

Nie miałem już żadnych problemów , miałem jeszcze po drodze trzy duże podbiegi i później znowu las .
Tego dnia pokonałem 18km , nie było szybkiego biegu , bardziej cross po okolicy .
Muszę się przyzwyczaić , nogi się muszą przyzwyczaić. Wierzę że dobrze kupiłem buty . Muszą się trochę uklepać , mimo wszystko są trochę sztywne .
Samo wykonanie na pierwszy rzut oka jest nienaganne , ładny wygląd, fajna kolorystyka, kilka odblaskowych elementów ale cena katalogowa na poziomie 440 zł to porażka .